Tilføj varer til 500 DKK for at få gratis frakt
Din kurv er tom!
Tilføj varer til 500 DKK for at få gratis frakt
Din kurv er tom!
Fri Fragt med BudBee
2-3 hverdags levering
Ægte varer & Tilfreds kundegaranti
Vores pris: 888,30 DKK
Duftnoter
Tobak
Honning
Amber
Hø
Røgelse
Sandeltræ
Iris
Moskus
Rose
Oplev en fortryllende rejse med Serge Lutens Chergui eau de parfum! Denne 100 ml duft er som en varm omfavnelse af honning, tobaksblade og eksotiske krydderier. Perfekt til den eventyrlystne sjæl, der ønsker at efterlade et uforglemmeligt indtryk med hver sprøjt!
Forestil dig en kold aften, hvor stjernerne funkler på himlen, og du træder ind i et rum fyldt med magi. Serge Lutens Chergui eau de parfum 100 ml er din nye bedste ven, der forvandler almindelige øjeblikke til uforglemmelige minder. Denne unisex-duft, der blev lanceret i 2001, fanger essensen af både mænd og kvinder med sin varme og krydrede karakter.
Dyk ned i en rejse for sanserne med de fantastiske noter:
Chergui er en duft lavet af den anerkendte parfumeur Christopher Sheldrake og præsenterer en symfoni af bløde, sprøde og røgfyldte elementer. Den søde og pulvrige bund gør den perfekt til natten i de køligere måneder af efteråret og vinteren - men hvorfor ikke bære den på en solfyldt dag også? Når du bruger denne parfume, har du både styrken til at udfylde et helt arbejdsdage og essensen til at skabe uforglemmelige øjeblikke.
Denne parfume vil straks hæve dit humør og give dig selvtillid. Den er ideel til dem, der elsker at adskille sig fra mængden med sin unikke kombination af frugtagtig sødme, krydret intensitet og blomsteragtig elegance. Perfekt til dig, der ønsker at fortrylle andre eller nyde et øjeblik alene med dine tanker.
Chergui giver en sensuel aura om aftenen under stjernehimlen eller ved fashionable vinterbegivenheder. Den fungerer også strålende som dit daglige våben mod grå hverdag!
Denne parfum er fantastisk for alle aldre - fra det unge kreative sind til den modne æstetiker. Perfekt til personligheder som tænder på det eksotiske; eventyrlystne sjæle som sætter pris på individualitet.
Chergui byder ikke blot på en duft; det er en invitation til at træde ind i en verden fyldt med mystik og elegance. Fra det første øjeblik overvælder den dig med sin rige symfoni af dufte. Tag springet ind i denne sensoriske rejse!
Serge Lutens er mere end bare et mærke; det er et kunstværk! Skabt af den talentfulde Serge Lutens himself er dette franske mærke kendt for sine dristige og innovative dufte, der udfordrer konventionerne hvad angår parfumeri. Hver flaske fortæller en historie lige så unik som dem, der bærer dem.
Anmeldelser (11)
Andre kunder købte også
Fri fragt med BudBee
200 000+ tilfredse kunder Siden 2013
Hos SwedishFace kan du handla hudpleje, duft, makeup og hårpleje fra kendte mærker til meget gode priser. Her vil du finde cremer, sera, masker og scrubs. Du skal blot bestille via vores hjemmeside. Alt er afsendt fra Sverige. Besök svenska dermastore
Choose your Language
Copyright © 2026 You.se Supreme Fragrances & Skincare Sweden AB. EU VAT No: SE556998131801








