Tilføj varer til 500 DKK for at få gratis frakt
Din kurv er tom!
Fri Fragt med BudBee
2-3 hverdags levering
Ægte varer & Tilfreds kundegaranti
Vores pris: 1.085 DKK
Duftnoter
Vanilje
Sukker
Fløde
Is
Kone vaffel
Pulveragtige noter
Iris
Amber
Michela Mezzetti Lick Me Eau de Parfum 100 ml er en gourmand-orientalsk duft lanceret i 2025, skabt til kvinder, som ønsker en varm, vaniljetung signatur. Den dufter sødt, pudret og mælkeagtigt, så du hurtigt føler dig tryg og selvsikker. Som en Eau de Parfum har den en koncentration, der hjælper duften med at sidde længere på huden, hvilket giver vedvarende komfort og opmærksomhed. Pakken indeholder 100 ml parfume i en flakon med tydelig, legende karakter.
Noterne er cremede og fløjlsbløde, hvilket gør Lick Me perfekt til dage, hvor du vil være både indbydende og ubesværet. Forestil dig en varm skefuld is på en kold aften, som smelter langsomt på huden og efterlader en blød, vaniljeagtig glød. Denne sanselige varme hjælper dig med at føle dig mere til stede og attraktiv. Duftens pudrede kant holder helhedsindtrykket raffineret, så du føler kontrol i sociale situationer. Den fungerer bedst i løbet af dagen om vinteren, men kan sagtens bæres om natten eller i andre sæsoner, når du ønsker ekstra hygge.
Kvinder, der elsker søde og pudrede dufte med vanilje som omdrejningspunkt, vil finde tryghed i Lick Me. Den cremede, varme duft giver et velvære, der øger selvtilliden i sociale og professionelle sammenhænge.
Michela Mezzetti Parfums er kendt for legende, feminine koncepter og gourmand-akkenter. Deres dufte føles ofte som små historier på huden, hvilket hjælper dig med at udtrykke en personligt genkendelig stil.
Anmeldelser (5)
Andre kunder købte også