Tilføj varer til 500 DKK for at få gratis frakt
Din kurv er tom!
Fri Fragt med BudBee
2-3 hverdags levering
Ægte varer & Tilfreds kundegaranti
Vores pris: 489,30 DKK
Vejl. udsalgspris: 798 DKK
Yderligere varianter
Video
Duftnoter
Violblad
Viol
Grapefrugt
Jordbær
Gardenia
Jasmin
Moskus
Trænoter
Vanilje
Daisy er en sprudlende blomster-woody duft, frisk og feminin på samme tid. Det er afsat til en sofistikeret, forførende og blændende kvinde, som samtidig stræber efter enkelhed. Det er fanget i en dejlig flaske, dekoreret med daisy blomster på toppen. Skaberen af denne duft er Alberto Morillas.
Charmerende Daisy duft kærtegner med frugtagtig jordbær noter, intensiv grøn aroma med violette blade og mousserende krydret pink grapefrugt. Dens hjerte slår i floral rytme, sammensat af silkeblød og berusende gardenia, sarte violette og jasmine kronblade. De pulverformige blød tør ned består af hvide woods, vanilje og moskus.
Daisy kommer som Eau de Toilette 50ml (på US$ 55) og 100ml (på US$ 75) flasker, og er ledsaget af shower gel (US$ 30), bodylotion (US$ 32) og kroppen smør (US$ 35).
Daisy blev lanceret i 2007.
Anmeldelser (9)
Andre kunder købte også