Tilføj varer til 500 DKK for at få gratis frakt
Din kurv er tom!
Sommerudsalg - Lidt ekstra gode priser hele sommeren på designerbrands 🌸✨
Fri fragt från 500
2-3 hverdags levering
Ægte varer & Tilfreds kundegaranti
Nu kun: 791 DKK
Vores pris: 930,30 DKK
Video
Duftnoter
Ingefær
Læder
Maninka
Lavendel
Trænoter
Mandarin Appelsin
Bergamot
Dyk ned i Hugo Boss The Scent Refill edt 200ml – en forførende symfoni af krydret ingefær og saftig mandarin, der vækker sanserne. Denne intense, langvarige duft giver dig selvtillid og charme hele dagen med et strejf af uimodståelig sensualitet
Træd ind i en verden af maskulin charme og magnetisk tiltrækning med Hugo Boss The Scent Refill EDT 200 ml en duftoplevelse skabt til den moderne mand, der vil efterlade et varigt indtryk. Lanceringen i 2015 bragte en frisk, varm og krydret aromatisk oplevelse udviklet af masterparfumerne Bruno Jovanovic og Pascal Gaurin.
Denne duft er ideel til natten, specielt under kølige efterårs- og vinteraftener, hvor den varme krydrede karakter folder sig smukt ud. Men den giver også et frisk pust på dagtid for mænd, der elsker at bære deres selvsikkerhed som et usynligt visitkort hele året rundt.
The Scent appellerer til mænd med passion for et aktivt socialt liv, eventyrlystne personligheder og dem, der ønsker at kombinere friskhed med sensuel varme. Den fungerer glimrende både til afslappede stunder og mere formelle lejligheder altid med en tydelig aura af sofistikeret maskulinitet.
Anvend den ved særlige aftener ude, vigtige møder eller blot når du ønsker at føle dig uovervindelig og indbydende. Dens alsidighed gør den også fantastisk til weekendture eller elegante middagsselskaber altid med garanti for komplimenter!
Hugo Boss er et ikon inden for luksusmode og livsstil med stærke rødder i tysk præcision kombineret med innovativt design. Brandet symboliserer styrke, elegance og tidløshed kvaliteter som også tydeligt skinner igennem i deres parfymer. Ved at vælge Hugo Boss The Scent signalerer du ikke bare god smag, men også en selvsikker personlighed med kant.
Anmeldelser