Dolce & Gabbana The One for Men edt 100ml, Mand ♂

Nu kun: 567 DKK

Vejl. udsalgspris: 847 DKK

Antal:
Hurtig levering 1–2 hverdage
Vi sender din ordre samme dag, hvis du bestiller før kl. 14:00 på hverdage. Levering med BudBee, PostNord eller DHL.
Gratis fragt over 499 kr
Ordrer over 499 kr sendes altid fragtfrit. Under 499 kr tilkommer et fragtgebyr på 29 kr.
30 dages returret
Fortryd dit køb inden for 30 dage. Uåbnede produkter returneres nemt – 50 kr returgebyr.
100% ægte varer
Vi køber alle produkter direkte fra producenten eller autoriserede distributører. Du kan altid stole på, at du får et ægte produkt.
Kort · PayPal · MobilePay
Betal som du vil: Visa, Mastercard, PayPal eller MobilePay.
amber frisk krydret tobak aromatisk citrus
⚠ Få tilbage – bestil snart (9 kvar)
🏪
Prøv i butikken Åbäcksgatan 6, Mölndal · Hverdage 9–17 Kan prøves i vores showroom!

Duftnoter

Amber Amber Tobak Tobak Ingefær Ingefær Kardemomme Kardemomme Grapefrugt Grapefrugt Cedertræ Cedertræ Appelsinblomst Appelsinblomst Koriander Koriander Basilikum Basilikum

Dolce & Gabbana The One for Men edt 100ml

Efter lanceringen mere end vellykket duft til kvinder, vil, The One, Dolce & Gabbana house i begyndelsen af marts 2008, lancerer en duft til mænd ved navn The One for mænd.

At skabe denne duft, Stefano Gabbana var efter ideen om at skabe en uomo, en meget maskulin duft og en meget klassisk "ikke en banal klassiker, men en klassisk mænd duft, der vil vare i årevis og være typen duft, som kvinder elsker".

Noter af denne duft er sammensat i overensstemmelse med Gabbana skaberen smag, der ønskede at skabe en woody-oriental sammensætning. I overensstemmelse med Gabbana sagde: "" jeg gerne krydret-oriental noter og vi har aldrig gjort disse typer af dufte, det er lidt varmere end vores andre mænds dufte ".

Fragrance The One for mænd åbner med funklende noter af bergamot, koriander og basilikum, de midterste motes bringe i kardemomme, ingefær og neroli, mens de base noter oprette sporløst meget maskulin af cedertræ, Ambra og tobak.

Duften er lavet i samarbejde med P & G Prestige produkt og internationale smagsoplevelser & dufte Inc. (IFF). Det kommer i et glas lavet flaske, der passer til figuren i The One for kvinder flaske, kun med sølv-metal hals og chokolade-brun rektangulære top.

Model af duft reklamekampagne vil være skuespiller Matthew McConaughey, der vil næste uge tiltræder designerne i NYC. Når det kommer til valg af model, sagde Dolce & Gabbana designerne, at de ønskede at have den mest sexede mand på planeten. Og med hensyn til at, Gabbana tilføjer, at dette er første gang, at en model i en af D & G mænds duft kampagner vises i tøj.

En for mænd vil være tilgængelig i USA som EDT i to størrelser-50ml og 100ml flasker. Udover EDT vil samlingen omfatte 100ml aftershave lotion, 75ml aftershave balsam, 200ml shower gel og 75ml deodorant stick.

Berømthed

Kendis: Matthew McConaughey, Kit Harington

Anmeldelser (15)

Skriv en anmeldelse

Dit navn:

Kuponkode for at aktivere:

Din anmeldelse:Note: HTML er ikke oversat!

Bedømmelse:

Star icon. For ratings.
Lignende produkter

Andre kunder købte også